חוזרים לחופשה מהמציאות

כבר עבר יותר מחודש מאז ירח הדבש של פינטו ושלי בניו יורק, ועדיין אסימונים (כן, המתכת הקטנה עם החור באמצע שהיינו מחייגים באמצעותו פעם) ותובנות עדיין ממשיכים להגיע ולשקף לי כמה עברנו.

אני אתחיל בזה שאספר לכם ששנינו מאוד התרגשנו להגיע לעיר שאנו כל כך אוהבים. ידענו גם שאנו נפגוש חברים טובים בפילדלפיה וחשבנו גם לחפש עסקאות נדל"ן על הדרך. בקיצור, סיבה למסיבה.

להפתעתנו כשהגענו לשם משהו קרה. בשלושת הימים הראשונים לא היה ברור לנו מה. מצאנו את עצמנו נחים המון, פחות מטיילים, לא מוצאים מה לצלם… זו היתה הפתעה גמורה. הרי חיכינו לזה כל כך. ואז כשניסינו להבין למה אנחנו מרגישים ככה, מצאנו שהיתה לנו מחשבה שאם אנחנו בניו יורק אנחנו חייבים להתרוצץ ולהספיק מלא דברים, חייבים למצוא מה לצלם, חייבים לעשות משהו כי לא הגיוני שבאנו לנוח במלון.

IMG_7402
לבחור לקחת פסק זמן בכל מקום בעולם

אז החלטנו שדי! אנחנו מקשיבים לתחושות ולגוף. החלטנו לזרום עם מה שאנחנו מרגישים שאנחנו רוצים לעשות ולא מה שאנחנו חושבים שאנחנו צריכים לעשות. יחי ההבדל הקטן. רגש מגיע מהלב ומתחבר למה שהנשמה רוצה, מחשבה מתחברת לשכל ולמה שהאגו רוצה.

ובאמת מאותו הרגע שחררנו את הלחץ והתחלנו להנות. שוטטנו ברחובות ללא מטרה, נכנסו לכל מיני חנויות, השתטנו, תרמנו, התעכבנו, רצנו, נחנו, פגשנו חברים ובעיקר הספקנו המון דברים. מבלי להתכוון ולתכנן שום דבר.

אז הנה כמה תובנות מהנסיעה הזו ואחריהן כמה כלים פרקטיים לחופשה הבאה שלכם בארה"ב:

1. חופש כלכלי הוא קודם כל חופש תודעתי. כבר דיברתי על זה בפוסטים שונים ויחד עם זאת חשוב לי לחדד את הנקודה הזו. מי שמכיר את סיפור באר המשאלות שלי, יודע שבשנים האחרונות מלווה אותי הלוואה לא קטנה. הרבה שנים חשבתי מה יש לי ומה אין, כמה כסף יש או אין בחשבון, איך אני אגיע לדברים שאני רוצה אם אין לי כסף. והיו בעיקר המון דאגות.

בשנה החולפת עברתי שינוי גדול מאוד. שינוי מחשבתי. שינוי שהביא לכך שאני לא חושבת בכל יום מה יהיה בחודש הבא. אני מתנהלת נכון עם הכסף, נמצאת בנתינה גדולה מתמיד לאחרים ולאט לאט המצב הכלכלי משתפר. אני לא פוחדת היום מהמילים "הלוואה לצורך השקעה" והשינוי המחשבתי הביא לכך שאני מתרכזת בדברים שבאמת נחוצים לי או שאני מרגישה שאני ממש רוצה (כן, החיבור ללב).

2. זימון ובריאת מציאות – למדתי לזמן כל כך מדוייק מציאות, באופן כזה שאני יודעת היום לשים משהו בתודעה שלי, לחבר עם רגש ולשחרר לעולם כדי שהדבר יחזור אלי בצורה הטובה ביותר עבורי. כך היה למשל עם המלון בנסיעה הזו. ידוע שלינה בניו יורק היא אחד הדברים שמייקרים את עלות הנסיעה. 

12107716_880978361971150_7310649252948207404_n
אנחנו מזמנים מציאות עם תמונת ניו יורק בעזריאלי

אחרי החתונה ביוני 2015, כשהחלטנו שאנחנו רוצים ירח דבש בניו יורק לא ידענו איך זה יקרה ואם יהיה לנו כסף נסיעה. ידענו שאנחנו רוצים לטוס בנובמבר לכ-10 ימים. הדבר המופלא היה שאת המלון קיבלנו כמתנת חתונה מאדם מאוד מאוד יקר עבורנו.

כשהגענו לקראת מועד הנסיעה, בדקנו כרטיסים והם היו ממש זולים (באל-על טיסה ישירה!) למרות שזו תקופת חגים בארה"ב – חג ההודיה והם כבר נכנסו גם להכנות לכריסמס.

ואז עלתה השאלה, כמה כסף נקח איתנו כדי להנות. ידענו שאנחנו יכולים להנות מארוחות משותפות ב-10$ ויחד עם זאת נשמח גם לצאת למסעדות, לשכור רכב ולקנות קצת דברים.

אז בהתחלה לא היה לנו הרבה ואז הפעלתי שוב את זימון המציאות ובשלושה שבועות נכנסו כמה עבודות שהשכר שלהן שולם באופן מיידי וכך גם זה הסתדר. נסענו בדיוק עם הסכום שזימנתי.

3. לשחרר לחץ על ידי קבלת המצב כמו שהוא ונוכחות ברגע הזה. מה זה אומר? זה אומר שאם משהו לא מסתדר כמו שרציתם, התוכניות לא עובדות בדיוק לפי התסריט, אז תפסיקו להלחם. דברים לא אמורים ללכת קשה. נסו לפעול בדרך אחרת אך לפני הכל תעצרו רגע לנשום. להבין למה אתם בנקודה הזו ולהיזכר מה הביא אתכם לשם, ואז לחפש דרך אחרת, כי תמיד יש עוד דרך.

4. לדעת לקבל. במשך המון שנים לא היה נעים לי לקבל מתנות שלא הסתדרו עם הפרופורציות התודעתיות שלי. זה גרם לי להרגיש לא נעים, שאני לא יכולה להחזיר באותה המטבע. אבל מי אמר שאני לא? מי קבע שאם מישהו נותן לי מתנה בשווי כספי רב, זה מה שהוא היה רוצה לקבל ממני? סביר להניח שיש משהו אחר שאני יכולה להעניק לאדם השני וזה הצורך האמיתי שלו. מתנה שקיבלתם או נתתם לא מחייבת מתנת זהה בתמורה.

ועוד נקודה למחשבה, יכול להיות שקיבלתם מתנה כי כבר נתתם משהו בעל ערך רב קודם???

אז חזרנו מהחופשה הנפלאה הזו בלי התחייבויות נוספות מיותרות. ונהננו מכל רגע.

ועכשיו לכמה כלים פרקטיים שיעזרו לכם לא לאבד את הראש כלכלית בחופשה הבאה שלכם בארה"ב:

1. ביטוח נסיעותאני ממליצה בחום על חברת PssportCard – כשאנחנו נוסעים לחו"ל, אנחנו תמיד עושים ביטוח "על כל מקרה שלא יהיה". בנסיעת עבודה שהיתה לי בפברואר לארה"ב חליתי בפעם הראשונה בחו"ל ונזקקתי לשירותי רופא מקומי. ביקור כזה אצל רופא עולה כ-250 דולר ואם הוא מגיע אליכם זה עולה 500 דולר. וזה עוד לפני התרופות.

בחברות הביטוח האחרות שאני מכירה, אתם משלמים מכספכם, שומרים את הקבלות ואז מחכים לקבל החזר בארץ. בחברה של PassportCard אתם מקבלים כרטיס נטען וטלפון של שירות הלקוחות של החברה. במידה ואתם נזקקים לשירות רפואי או תרופות, אתם יוצרים איתם קשר והם מטעינים את הכרטיס בסכום שאתם צריכים. גם כאן אתם שומרים את הקבלות וכשאתם חוזרים לארץ אתם מעבירים להם את הקבלות כהוכחה על התשלום.

באופן הזה אתם לא מגיעים לארץ וממתינים לקבל את כספכם בחזרה.

2. טלפון סלולרי – כאן אני ממש שמחה להמליץ לכם על חברת simzol (סים זול)! בפעמים הראשונות שהגעתי לארה"ב הייתי כמובן באחת מחברות הסלולר בארץ ורכשתי דרכה חבילה לחו"ל. אני בטח לא צריכה לספר לכם שכשחזרתי לארץ החיוב היה תמיד הרבה יותר גבוה. עד היום אני לא מבינה איך חזרתי עם "קנסות" של 2,000-3,000 ש"ח אם רכשתי חבילה בסכום מסויים ולא חרגתי ממנה.

אז החלטתי שאני מפסיקה לנסות להבין ופשוט מוציאה את כרטיס הסים של חברת הסלולר הישראלית. האלטרנטיבה הראשונה היתה להגיע לשם, אחרי טיסה ארוכה ומעייפת, נסיעה למקום הלינה ואז לצאת ולחפש חנות כדי לקנות כרטיס סים מתאים. החלטתי שהדרך הזו פחות מתאימה לי.

מצאתי בישראל את חברת סים זול. דרכה אני קונה מראש כרטיס לתקופת הזמן שאני צריכה, אני מקבלת מספר אמריקאי וישראלי, יש לי שיחות בתוך ארה"ב בלי הגבלה, שיחות לנייחים בישראל בלי הגבלה ולניידים עד 200 דקות, גלישה 4 GB במהירות דור 4 ושירות לקוחות. והמחיר – ממש אטרקטיבי!! לתקופות שאני נסעתי העלות היתה בין 250-300 ש"ח (כן, שקל חדש). בכל מקרה יש לכם אפשרות לבדוק באתר כמה אמור לעלות לכם כרטיס כזה לתקופה הנסיעה שלכם.
אגב, יש להם גם כרטיסי סים לאירופה.
ממש ממש מומלץ!

עובדת מסביב לעולם! חלום שמתגשם
עובדת מסביב לעולם! חלום שמתגשם

3. ויזה נטען של דואר ישראלפשוט וקל! לא עוד מלא סנטים קטנים ומטבעות בארנק, הכסף שלי בטוח בתוך כרטיס האשראי ואני גם יודעת מראש מה הסכום שאני הולכת להוציא. אין הפתעות. כרטיס הויזה הזה מאפשר לכם להטעין מראש את התקציב המיועד ואתם יכולים להשתמש בו בכל מקום המכבד כרטיסי אשראי של ויזה וגם למשוך מזומנים בכל המכשירים המיועדים לכך. תוקפו של הכרטיס הוא עד 3 שנים וניתן לטעינה רב פעמית. את הטעינה אתם מבצעים בסניך הדואר או ישירות מחשבונכם האישי בבנק דרך האינטרנט, גם כאשר אתם בחו"ל.

חשוב מאוד!! השכרת רכב לא לבצע עם הכרטיס הזה. תמיד תדאגו שיהיה לכם כרטיס בינלאומי. מה שקורה בעת השכרת רכב, כל חברת השכרה סוגרת חלק מהאשראי של הכרטיס ואז תהיה לכם פעולה בהמתנה לא לביצוע על הכרטיס. הכסף אמנם לא מחוייב אבל בכרטיס נראה כי שילמתם. מכיוון שאתם תושבי חוץ, לחברות האשראי לוקח כ-30 ימים לשחרר את המסגרת הזו ועד אז אתם לא יכולים להשתמש בכסף הזה. אז להפריד! 

4. אתר הזמנות Priceline – כששאלנו במלון על השכרת רכב, ה"דיל" הכי טוב שהם יכלו למצוא לנו מתוך מנהטן לקצת יותר מיומיים היה באזור ה-600 דולר. ידענו שהמחיר יהיה גבוה גם בגלל שזו מנהטן וגם בגגל החגים אך החלטתי למצוא עסקה לבד באמצעות האתר המצוין הזה.

ובאמת אחרי חיפוש קצר מצאתי עסקה ממש טובה זולה בכ-50% מהעסקה שהמלון מצא עבורנו. חברת ההשכרה היתה מרחק הליכה של כ-15 דקות והתשלום, מתבצע עם החזרת הרכב.

באתר הזה זכיתי עם חברה פעם בלינה בווגאס במלון של 5 כוכבים במחיר של 100 דולר ללילה. איך? יש להם מערכת שמאפשרת להציע את המחיר אותו אתם רוצים לשלם. אתם מציעים ואם המחיר שהצעתם נמצא במערכת, אתם עשויים לזכות במחיר ממש טוב במלונות מעולים.

אפשר לחפש שם מלונות, השכרת רכב, טיסות בתוך ארה"ב וגם הפלגות נופש.

זהו חברים, ארבעת הכלים החשובים האלו יוכלו לחסוך לכם הרבה אי נעימויות וגם הוצאות מיותרות. אם אתם רוצים להתייעץ, לשאול שאלות או לקבל המלצות על מקומות, אתם מוזמנים לכתוב לי ואני מבטיחה לעשות כמיטב יכולתי לעזור לכם.

והכי חשוב, סעו, תהנו ותהיו!

Collage
המון רגעים קטנים של אושר יוצרים חיים מאושרים.

 

מוזמנים לשתף את הפוסט אם אהבתם 🙂 תודה!
Email this to someone
email
Print this page
Print
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Facebook
Facebook

אודות נועה ענתבי-גלילי


השארת תגובה