"אני עושה פרנציפ לפחד שלי" – ראיון עם בועז פמסון

אחד האנשים הנפלאים שהכרתי בשנה האחרונה הוא בועז פמסון. חלקכם כבר שמעתם עליו, אולי גם הייתם בכנס שלו או קראתם את הספר, ויחד עם זאת כל מפגש עם בועז ממלא באמביציה מחודשת ומכניס דברים לפרופורציות.
לקראת הכנס הקרוב שלו, "פריצה להצלחה שלך", שייערך ב-04/09 בסינמטק בת"א, נפגשנו לשיחה על החיים, כסף, מר פחד ועוד כמה דברים.

בועז הוא ממציא, מנטור, יועץ עסקי, מרצה ומחבר הספר "נסה שוב עד שתצליח "נולד בארבעה עשר באוגוסט 1965, איש עסקים ישראלי, בעל השליטה ברשת הזכיינות שיכפולית בע"מ (מתוך האתר של בועז פמסון הון וחסכון).

אני פגשתי אותך לראשונה דצמבר 2014 ובאפריל 2015 כבר היית על הבמה. תמיד רצית להיות על הבמה? מתי התחיל החלום הזה?
כן. החלום התחיל בערך בגיל 12, ב"מאיר שפייה", אחת הפנימיות בהן גדלתי. מול 300-400 מורים ותלמידים, הייתי עושה הצגות, מה שנקרא היום סטנד-אפ. אני מאוד אוהב להציג בפני אנשים משהו. ואם אני מצליח להעביר גם איזשהו מסר שמועיל לאנשים אז אני נהנה ממש.

מה דעתך על ענף המנטורינג בישראל?
ענף המנטורינג בישראל הוא ענף חמוד והשוק בישראל הוא רווי. מנטור הוא כמו דג טרי – מאוד חשוב לקבל אותו, הוא טעים, הוא מזין. הכל מצויין. אך מה זה אומר דג טרי? – תאכל אותו וזהו. אם הוא יישאר יותר מדי זמן יתחיל להיות ריח. זו הבעיה עם דג טרי. אם יש לי מנטור שאני רוצה והוא יכול לעזור לי, אני אקח ממנו הכל – את התכנים שלו, הסדנה שלו, הליווי שלו.. הכל. כמה שעולה לי. אם הוא שווה – קח. וזהו. כמו ספר מעולה. קוראים, סוגרים ומיישמים. מתקדמים לספר הבא. אין צורך לקרוא עוד ועוד במשך 30 שנים.

אין צורך לקחת מנטור אחד ולהמשיך להעביר אליו סכומים גדולים כל חודש בליווי מאוד מאוד ארוך וממושך. אין צורך לקחת מנטור לשנים ארוכות. אם יהיו לו מוצרים חדשים שארצה לקנות אז בסדר אך אין צורך לשלם למנטור שיגיד לך "עוד כמה שנים אני אגלה לך עוד סוד". מנטור צריך להיות ממוקד ותכליתי. אדם צריך לדעת להנות מכולם. בדיוק כמו שבבית ספר יש מורה לכל מקצוע כך עם המנטורים. צריך ללמוד מכל אחד את מה שצריך בתקופת זמן נכונה ומדויקת.

אתה מגדיר את עצמך כמנטור?
אני מרשה לדברים להגיע אלי. כשאני פתחתי חנות למנעולים ומפתחות, אנשים היו מגיעים אלי לשעתיים-שלוש שעות לייעוץ על דברים אחרים. מצאתי את עצמי בלי זמן לשכפל מפתחות. רק מייעץ כל היום. נהייתי מנטור. בשלב מסויים הבנתי שהגיע הזמן לקחתי את כל העצות שאני נותן כל השנים, לעלות על הבמה ושתף אותן עם אחרים. לכן, מנטורינג זה משהו שלפעמים מגיע אליך.

איך אתה מתמודד עם פחד?
אני עושה פרנציפ לפחד שלי. אם הוא בא אלי אני אומר לו "אני אראה לך מה זה." למשל, אמרו לי שמנטור מתחיל עם קבוצות קטנות של 20-30 אנשים ורק אחרי כמה שנים מגיע לכנס של 400 איש. אז אמרתי לעצמי "יופי. אז אני רוצה 400 איש". זה ללכת עם הפחד, להרגיע אותו. שאלתי את עצמי מי עושה הכי טוב? כזה אני רוצה.

איך היית מתמודד אם היית נכשל?
אם אני נכשל אני לוקח אחריות. למה? כי אני לא מפחד מהפחד שלי. לא מפחד ממנו. אני מצרף אותו אלי, רוצה שהוא יהיה חבר שלי ואני רוצה להראות לו שהכל אפשרי.
כמובן שזה צריך להיות במוכנות הנכונה. אני לא מציע למי שלא עשה שום טסט לקום ולהגיד "אני רוצה 400 איש".

איך אדם יכול לזהות מה הוא צריך לעשות בנקודת ההתחלה? כשהוא מתחיל במשהו חדש?
הדבר הנכון הוא לקחת מישהו שילווה אותך, מישהו עם הצלחה מוכחת. אני באופן אישי חוקר את האדם מולי, מנתח נתונים, בודק יכולות נפשיות, פיזיות וכספיות, ורק אז מציע כיצד להתקדם מנקודת ההתחלה עם משהו שיתאים לאותו אדם בנקודה בה הוא נמצא.

העולם היום הולך לכיוון של חיבורים. מה דעתך על שיתופי פעולה כדי להצליח בעסקים?
היום אני יודע ששיתופי פעולה שאני דמיינתי אינם נכונים. יחד עם זאת, שיתופי פעולה עם מנטורים או כאלו עם רשימות תפוצה מאוד גדולות, צריך לבוא אליהם עם הצעה טובה מספיק בשביל שהם ידוורו אותנו, שהם ימכרו עבורנו באמצעות רשימות התפוצה. וכדי שזה יקרה אתה צריך להציע להם הצעה ממש ממש טובה. רוב האנשים מציעים 10%-20%. אני אומר: לא! תנו הרבה יותר. תנו 100% לכרטיס ראשון, 50% לכרטיס שני, 30% לשלישי.. תנו הצעה מספיק מעניינת והכנס שלכם יימכר, תהיה לכם סדנה מלאה, ייווצרו שיתופי פעולה, יותר אנשים ישמעו עליכם.

אוקיי. ונניח שזה מה שנעשה. במקרה של כנס או סדנה, מה אתה עושה בעצם עם ההוצאות? איך מכסים אותן אם נותנים מראש את רוב ההכנסות?
ברגע שאראה שהאדם מולי במוכנות הנכונה רק אז אתן לו לצאת לעולם. לפני כן אדייק אותו בצורה הכי טובה. נבדוק מה ההוצאות, מה ההכנסה הצפויה ואז נלך לבנק למשכנתאות ביחד עם מר פחד שלו, ושם אוכיח לשניהם ש-20,000 ש"ח ל-25 שנה חלוקה, זה 90 ש"ח החזר בחודש. ואז במידה ולא הרווחנו בכלל אנחנו חייבים 90 ש"ח לחודש. זה במקרה הגרוע. במידה וכן הצלחנו, אז יש רווח קטן, הפכתי אותו למותג-על ועדיין נותרו דברים נוספים פתוחים: ליווי אישי, שיתופי פעולה עם תלמידים בסדנה ועוד.
במקרה ואנחנו צריכים לשלם את ההלוואה, אנחנו לא עוצרים כאן. אנחנו הולכים לבנק אחר, מרימים עוד כנס עם התובנות מהכנס הקודם ובפעם הבאה נצליח הרבה יותר.

ומה אם האדם כבר חסום? בנקים לא רוצים לתת לו הלוואות?
אתה יכול להגיע למצב שהבנק אומר לך "תשמע, כבר אין לך מסגרת כי ההכנסות שלך לא מוכיחות יכולת החזר". במקרה הזה, כחלק מהתוכנית הכוללת, אני מציע ללכת לעבוד 3-4 חודשים כשכיר ואני אבוא לבנק עם תלושים, כפי שהבנק רוצה ואמשיך הלאה. אמנם אני לא רוצה לעבוד בשביל אחרים ולהיות שכיר אבל זה לזמן קצר, כחלק מהתוכנית השלמה. 7,000 ש"ח למשך שלושה חודשים יעזרו לי להכניס כסף הביתה וגם להתמודד מול הבנק.

כלומר, אם מישהו מגיע אליך עכשיו, אתה עוזר לו לייצר את התוכנית שהוא רוצה גם אם הוא צריך לחזור להיות שכיר.
לגמרי! אנחנו עושים תוכנית ביחד. עוד 9 חודשים אתה על הבמה. עכשיו אתה הולך להיות שכיר. אני רוצה להוביל את המתאמן שלי להצלחה.

איך אפשר לזהות מנטור טוב?
מנטורינג זה כמו מניה. הקהל, הציבור הוא זה שקובע את השווי שלך. שווי של מנטור הוא אחד: כמה אנשים הצלחת להוביל להצלחתם. זה שווי של מנטור. לא כמה אנשים הוא ממלא באולם או איך הוא מדבר בהרצאה.

ספר לי על הילדות שלך. אירוע ראשון שאתה זוכר משמעותי.
אני זוכר את גיל 6.5 בערך במחנה יהודה בירושלים. קיבלנו דירת חדר בשכונה מאוד ענייה, והדירה היתה בבלוק הכי עני בשכונה. אמא שלי, 4 אחים ואני. סבתא נפטרה ואז האחות הקטנה של אמא הצטרפה אלינו לדירה. צפוף מאוד. אמא היתה חסרת יכולת בצורה בלתי רגילה. אבא שיושב בכלא כי הוא לא מוכן לשלם מזונות, רצה לפגוע באמא שלי שהעזה להרחיק אותו.

אמא היתה צריכה להביא אוכל והיא עבדה ב-3 עבודות. לא היה אז שכר מינימום או חוקים. היית מגיע לבעל עסק והוא היה מחליט כמה האדם מולו שווה עבורו. היא התקבלה לקפל חולצות בחזרה לניילון. עבודה שנייה היתה לבדוק תיקים, עבודה שלישית היתה שטיפת כלים באולם חתונות. העבודה באולם היתה פעמיים שלוש בשבוע, ובימים האלו אנחנו היינו מקבלים ב-2 לפנות בוקר עוגות מאוד טעימות וגם עוף, שהיה אפילו נגוס לפעמים.

כשהמצב הלך והחמיר, ראיתי כילד את המצב סביבי אז הלכתי לחפש עבודה בשוק. בגלל שהייתי גדול וגבוה חשבו שאני בן 11 והעסיקו אותי. אני יכול להגיד שעד היום אני סובל מחרדת עוני. שחס וחלילה לא יהיה חסר למישהו מהם משהו. זה לפעמים עד כדי חולי.

גם היום אתה סובל מזה? כשאתה מרוויח כל כך הרבה?
לחלוטין כן. מה שאנחנו עוברים בילדותינו הופך אותנו להיות מי שאנחנו בחיים הבוגרים. מה שמתעצב אצלנו כשגדלנו מוביל אותנו לאיזושהי דבקות במטרה משוגעת, דבקות מטורפת, וזה יכול להוביל אותך להצלחות שאחרים לא יגיעו אליהם בגלל מה שעברנו.

כמה זמן לקח לך להגיע להצלחה אותה אתה חי כיום?
זה לקח 20-30 שנים. כי לא הייתי מושכל, לא ידעתי לקחת מנטור. ניסיתי על בשרי הכל ולבד. חוויתי 18 כשלונות כדי להגיע להישג הראשון. המומחיות שלי היא "בוא ואספר לך על כשלונות". אני מנטור לכשלונות.

זה לא מפחיד אנשים לבוא אליך כשאתה אומר להם "אני אלמד אתכם להיכשל"?
כל המנטורים אומרים "בוא ואקח אותך להצלחה". אני אומר כשעושים גם נכשלים. אני אלמד אותך להיכשל בצורה מדודה, בסיכון קטן מאוד. וההצלחה תגיע.

איזה תכונות צריך אדם שרוצה לעשות שינוי בחייו?
החלטיות – לא רוצה יותר להמשיך ככה. אמירה של אני הולך לשנות ולהשיג לעצמי את מה שאני רוצה. דבר שני, הפנמה והבנה שאף אחד לא יעשה זאת בשבילי. אני הוא העסק. אני אעזר באחרים כדי ללמוד אבל בסופו של דבר אני מחליט.

כשאדם מחליט שהוא רוצה שינוי בחייו אבל הדברים לא קורים או לא מתרחשים כל כך מהר, מה אתה מציע לו לעשות?
אני אתן לך דוגמה מעולה מעולם הזוגיות. מישהי ביקשה את עצתי למצוא קשר בסיבוב שני. אני לא מומחה לדייטים אבל יצרתי סיבוב שני בחיי. אמרתי לה "לכי תצעקי את הרצון שלך ליקום". היא עשתה המון ולא מצאה זוגיות. חזרה אלי. אמרתי לה "יופי. צעקת את הרצון שלך וזה לא עבד, היקום לא החזיר לך תשובה. תהיי את היקום, תיצרי את המציאות שלך, זו שאת רוצה." היא עשתה פעולות אחרות והיום היא בסיבוב שני.
אנחנו צריכים לקחת אחריות ולבצע מעשים.

אז בוא נחזור רגע לתכונות. מה אדם שרוצה שינוי צריך – אומץ? חכמה?
הוא צריך מוטיבציה, נחישות ויכולת להיות פתוח ולהקשיב כדי ללמוד ממישהו אחר. עשייה מאסיבית מטורפת מנצחת כשרון. אבל כשרון עם עשייה מסיבית מטורפת יוצרים הצלחה פנומנלית.

מה זו הצלחה בעיניך?
להיות שמח מאוד ממה שקורה סביבך. זה לעשות בדיוק את מה שאתה רוצה וזה להגשים את החלום שלך בלי לחכות 20-30 שנים.
אם אתה רוצה לקחת את בת הזוג שלך לסיבוב של חצי שנה מסביב לעולם מחר בבוקר אז אתה אדם מצליח. אתה חופשי לחלוטין לעשות את מה שאתה רוצה לעשות מבלי לדאוג להכנסות. ולשם כך צריך כסף.

ומישהו שלא רוצה כסף, האם הוא מצליח?
רק אם הוא מלא שמחה. אם אין שמחה בליבי אז אני לא מצליח, בין אם אני בלי כסף או עשיר מאוד. הרי אדם עשיר שדואג כל הזמן או אולי קיבל עונש מאסר, הוא לא שמח. ולכן הוא גם לא מצליח.
אני לא יכול להיות מאושר אם הילד שלי חולה ואני לא יכול לקנות לו תרופה ב-87 ש"ח. כסף, בעיני, הוא אחד מסממני ההצלחה החשובים. ברגע שיהיה לי את הכסף, אני יכול לטפל בכל מה שארצה. הסיכוי שלי לשרוד הוא גדול יותר עם הרבה כסף.

האם כסף הוא הדבר הכי חשוב?
כמו שאמרתי, הוא מאוד מאוד חשוב, ואני מאלה שלא מתביישים להודות שהם רוצים עוד כסף. יחד עם זאת, אני כל הזמן מגלה כמה אני רוצה שלאנשים סביבי יהיה טוב ושהם יהיו מאושרים, ואני מבין שככל שיהיה לי יותר כסף, אני אוכל לעזור גם להם. ככל שיהיה לי יותר, אוכל לעזור ליותר אנשים. אולי לממן כיתות ענק כדי ללמד אנשים מבלי לגבות מהם כסף, להאכיל רעבים. יש המון מה לעשות ובשביל זה צריך להרוויח הרבה כסף.

הרבה אנשים רוצים לפרוץ ולהצליח, וגם להרוויח הרבה כסף. הרבה כסף. יחד עם זאת לאנשים רבים יש אמונות שמעכבות אותם מלהרוויח כסף כי למדנו כילדים שכסף זה לא דבר טוב, הוא מרחיק. למדנו שכסף עושה אנשים רעים. איזו עצה אתה יכול לתת לאנשים להתמודד עם האמונה הזו?
חד משמעית נכון. כשאני יודע שאיש עשיר הוא איש רע, אני לא ארצה להיות עשיר. אבל אם מסתכלים על המציאות, לא בעולם, בואי נסתכל על ישראל – יש אנשים עשירים טובים  ויש גם לא טובים. בדיוק כמו שיש עניים טובים ולא טובים.
צריך להסתכל על מה מזין את המדינה. 85% מהמיסים של המדינה משולמים על ידי העשירים. 15% כל השאר. ככה זה גם צריך להיות. צריך לזכור שהעשירים מביאים תעסוקה, פותחים חברות ועסקים ומעסיקים אנשים.
אם אתה אוהב בני אדם, לך תרוויח  כסף ותעזור לאחרים. צאו מהדמות הבכיינית של "שתו לי, אכלו לי".

לאחרונה הרבה מדברים על ייעוד. מה דעתך על זה?
מה הייעוד שלי? הייעוד שלי הוא כסף. אני אדם שמגיע לכסף, ממלא איתו את הכיס ואז ניגש למלא את הייעוד שלי. אני דווקא לא בעד ההמלצה שאומרת – תמלא את הייעוד שלך והכסף יבוא. אני חושב שזה מטעה כי אם הייעוד, התשוקה שלי, זה לנגן על חליל במבוק וזה לא יביא לי כסף אז זה לא לטובתי. אם אפנה לייעוד השני שלי, שזה לתקן צילינדרים וזה מה שיאכיל אותי ויעזור לי להרוויח מלא כסף, אגש לשם קודם, אמלא את הכיס ואז אנגן בבמבוק.

אבל זה כמו שתגיד לי שאדם צריך לעבוד גם במשהו שהוא לא נהנה ממנו? איך אתה מושך את הזמן בתוך משהו שאתה לא אוהב?
אני ממש לא בעד. אתה יכול לעשות דברים שאתה לא אוהב רק אם הם עושים לך הרבה כסף ויחד עם זאת לא יותר מדי זמן. אחרי שהרווחת הרבה כסף, אז לך ותמצא או תעשה את מה שאתה אוהב באמת.

ומי שלא מעניין אותו החומר? שרוצה להאכיל ילדים רעבים באוגנדה מבלי להרוויח כסף?
אם הלב שלו מלא שמחה אז אין שום בעיה. ועדיין, אני חושב שבעזרת זה שנרוויח הרבה כסף נוכל להאכיל יותר ילדים.

מה האירוע שהכי השפיע עליך בחיים?
כאשר הגעתי להצלחות. כי כשאתה צועד לשם כל כך הרבה שנים, ואז זה מגיע, זה אירוע שמשפיע עליך. אתה מבין שקרה משהו.

איך אתה בוחר את מי שאתה עובד איתו?
אני בוחן אותם. אני בודק אותם על בסיס הצלחה. אני אשמח שהם יתעשרו מאוד וירוויחו הרבה כסף אבל אני רוצה לראות תוצאות.
צריך להיזהר מלהעסיק אנשים שלא מתאימים לעבודה. זה יכול לגמור עסק. כשיש בן משפחה שמבקש עבודה אצלך והוא לא מתאים, עדיף לעזור לו למצוא עבודה אצל מישהו אחר, עבודה שתתאים לו. וכך גם עם עובדים טובים, העובדים שמתאימים, אל תרדו להם לחיים. צריך להעריך אותם ולפרגן להם.

מה אתה מייעץ לאנשים שמרגישים לבד בדרך להצלחה שלהם?
לקחת את הבודד הזה ולהתאים את הדבר הנכון ביותר עבורו. צריך לעשות לו מסלול, לחשוב עליו. לא משנה מה קורה בדרך, תמשיך לנוע וללכת. אני צריך את מי שאני עובד איתו באמונה הכי גדולה שלו בעצמו גם אם הסביבה לא תומכת.

איך אתה מנתב אדם לחזק את הנפש?
הוא צריך לשכון בתוך החלומות שלו. הנה החלום שלך, תצעד בתוכו, תרגיש מה יהיה שם. קורה משהו גם בדרך, צריך להנות גם ממנה. הדרך היא החיים. צריך לסלול דרך, לבנות תוכניות וליישם אותן.
יש לנו אחריות לפעור קיר עבור אחרים. אנחנו עוזרים לאחרים לעבור דרך הפתח שיצרנו. אם אדם יצליח במה שיצר, הוא יעזור לכל כך הרבה אנשים אחרים.

האם מישהו שפוחד יכול להצליח?
בטח שכן. המצליחנים הם הפחדנים הכי גדולים בעולם. יש להם הרבה מאוד מה להפסיד אבל הם יודעים להתמודד עם מר פחד.

מה הצעד הראשון להצלחה?
החלטה. יזם מתחיל צריך לקבל בצעד הראשון שהוא עושה החלטה שלא משנה מה, הוא הולך להצליח.

ספר לי על אחת מנקודות המשבר שהיו לך בדרך.
אני התפרקתי לפירורים, נפילה עסקית שהובילה לחוב של כמיליון ומאתיים אלף שקל, בית המשפט שהחליט שאני מוגבל ביכולת חזרה, ואחרי זה כלבוטק הציגו את אחת ההמצאות שלי כמרמה אז קיבלתי 4 חודשים של עבודות שירות ושטפתי סוסים. ואז גם עברתי גירושים כואבים מאוד. תצריף של מכות עד כדי כך שהרחתי את תחתית הבור, את הטחב של האדמה.
זה היה משבר על משבר על משבר. ברגע שקרסתי הפכתי להיות בן אדם לא נעים, אי אפשר היה להיות איתי דקה. המשבר של כל הדברים ביחדהיה מאוד גדול.

איך הצלחת למצוא כוחות?
מהאין אלטרנטיבה. שאלתי את עצמי האם אני מוכן בגיל 50, בלי מקצוע והשכלה, לשבת ברחוב ולקבל את המעט ביותר של ביטוח לאומי. זה היה מבחינתי להישאר בקבר, למות. ידעתי שאני לא רוצה! לא מעוניין! זו לא אופציה מבחינתי.
מצליחנים נמצאים באחת משלוש אופציות: בדרך להצלחה, בדרך להצלחה או בהצלחה. כשלון זה משהו זמני באמצע. אם אתה לוקח משהו ככשלון זמני, לך תנסה שוב.

האנשים שיגיעו לכנס ייצאו משם בסוג של "היי", אני יודעת. ראיתי את זה בעיניי בכנס הקודם. איך שומרים על המוטיבציה לאורך זמן אחר כך?
צריך להשתמש בגרף שנמצא בתוך המון תוכניות שלי. טבלת האפסים. במשך 60 ימים נפגשים עם אנשים. אני רושם עם מי נפגשתי וכמה כסף יצא לי מזה. בטבלה אני בודק אחר כך כמה אפסים יש לי. צריך לצמצם את הפגישות למקום שבו נכנס לך כסף. זה ממשיך להניע את המוטיבציה שלך. טבלת האפסים משאירה לי את הרצון להמשיך.

מה מעניק לך השראה?
כתבה שקראתי על מישהי בשם ג'ו, שגידלה בעל חיים כדי למכור אותם. היא היתה כבת 7 או 8 והיא נאלצה לעזור בבית. היום היא האישה העשירה ביותר בעולם. היא מייצרת מסכים לסלולרים. אני מקבל המון השראה מסיפורים של אנשים שבאו מאפס מוחלט. מי שלוקח את עצמו ומוביל  את עצמו להצלחה שלו ואז לוקח אחרים ומוביל אותם להצלחה שלהם. אנשים שלא מסתפקים במה שכאילו היקום הציע להם.

ועכשיו לשאלון המהיר שלנו:
מחשבה ראשונה בבוקר – נס קפה
הודיה לפני השינה – על היכולת להגיע לתוצאות
הרצאה מעוררת השראה – האישה המכוערת ביותר בעולם
ספר מומלץ – "הרשימה" של יובל אברמוביץ
מה או מי מצחיק אותך? – ארץ נהדרת בעיקר טל פרידמן
מדינה אהובה ולמה? – ישראל. אני אוהב את האנשים שנמצאים כאן
איפה אתה מוצא שקט? – ברכב שלי בנסיעה בין פגישה לפגישה
שיר שעושה לי מצב רוח טוב – I did it my way
בעוד 10 שנים אני…  – מפיץ בעולם מוצרים שהמצאתי ומעביר הרצאות בארץ ובעולם להצלחה
עצה לחיים – לכו תשיגו לעצמכם את הכי טוב שאתם יכולים להשיג עבורכם. אל תוותרו לעצמכם על מילמטר טוב שאתם יכולים להשיג.

מוזמנים לשתף את הפוסט אם אהבתם 🙂 תודה!
Email this to someone
email
Print this page
Print
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Facebook
Facebook

אודות נועה ענתבי-גלילי


השארת תגובה