TO BE IN TRUST – ראיון עם אורית נחתומי גורדון

אני אתחיל מהסוף – נהניתי. ראיון עם אורית זה כמו חווית לונה פארק עם כל המתקנים הכי כיפיים. יש לה כל כך הרבה סיפורים אשר שזורים אחד בשני והם כולם אמיתיים וכולם נותנים ערך למישהו וגם לה עצמה.

אפילו הראיון התנהל בטלפון כי בתקופה כל כך עמוסה, בין מעשה טוב אחד ליום ומעשה שטות אחד ליום, עם פעילות עסקית רחבה וגם אימוני טריאתלון, ועוד במיוחד לפני הביקור הקרוב של רוברט שמין בארץ, צריך להצליח לתפוס אותה כשהיא בהפסקה של כמה דקות או במקרה הטוב (כמו שקרה לי) כשהיא בדרכים, בנסיעה, ואז יש לה קצת זמן פנוי. ממש קצת.

אורית היא יזמית חברתית, מאמנת, משקיעת נדל"ן, אמא, כותבת סטטוסים מוכשרת ויש לה עוד לא מעט כובעים. הדבר המשותף לכל הכובעים האלו היא שעליהם היא חרטה את המילה "השראה".

כפועל יוצא מזה כל מה שהיא עושה בקריירה הנוכחית של חייה היא פעילות שיש בה ערך.

1

איך התחילה הקריירה הנוכחית?

כמה פעמים בחיי עשיתי שינויים דרמטיים גם בחיים וגם בקריירה, התקופות שעוד היה לי קשה לקרוא למה שאני עושה "קריירה" כי הקונוטציה המיידית בעיניי החברה היא שאם לאישה יש קריירה אז ילדיה בהכרח משלמים את המחיר, למרות שהיום אני יודעת שגם אם הם שילמו אז הם הרוויחו הרבה יותר.

התפנית לכיוון הקריירה שלי כיום התחילה בסדנה של אריה מליניאק "7 מפתחות למומחיות עיסקית". במסגרת תרגיל שקיבלנו, נשאלנו "מה העסק שלי?" ואז עלתה בראשי ההבנה וההכרה שהעסק שלי הוא "השראה". אני צריכה שתהיה מטרה בכל מה שאני נוגעת, שאנשים יוכלו להשתמש בו או משהו שיהוו עבורי השראה.

הקריירה החדשה עצמה נולדה ביום האחרון של ינואר 2011. אורית היתה בתערוכה בגרמניה והיתה צריכה להמשיך משם לתערוכה בולנסיה. במקום טיסה אחת קצרה זכתה אורית לשלוש המראות, שלוש נחיתות ושלושה מקומות, מקלן לציריך ומשם לולנסיה. ולמה זכתה בעצם? כי הסיטואציה יצרה בתודעה, ככל הנראה ברמה הפיזיולוגית, משהו חדש. "באותו הלילה הלכתי לישון בידיעה שהחיים שלי היו עד כאן ועכשיו הם מכאן. משהו חזקשגרם לי לחשוב מה אני רוצה להשאיר בעולם".

מאיפה מתחילים אחרי קבלת החלטה כל כך גדולה?

אורית מספרת שעוד לפני כן ניסתה לקבל הלוואה מאוד מאוד גדולה כדי לממש תוכנית עיסקית עם בחור מהמגזר הערבי, וכמובן שכבר אז נתקלה בהרמות גבה. אישה שמבקשת סכום מאוד גבוה ועוד מתכננת להיות שותפה של בחור ערבי.. ניבאו לה שחורות.

אבל את אורית הדברים האלו בוודאי לא עוצרים. אם כבר הם מניעים אותה יותר מהר קדימה. וכך גם לגבי ההחלטה שהיא קיבלה. בזמן הכנס בולנסיה היא הבינה שהיא הולכת למכור את הבית שבבעלותה, להפוך את הנכס לכסף, ולחפש עסקים שמובילים ערך בעולם. הבחירה היתה לעשות משהו ערכי שהוא גם עיסקי.

היא נפגשה עם 42 אנשי עסקים שונים ושמעה מהם כל מיני תוכניות. היא ממש ראיינה אותם כמו בתוכנית עבודה.

התובנה העיקרית מתוך המפגשים האלו היתה שיש משוואה לא כתובה: עסקים = ניצול ו- עמותות = ערכים. "התחושה שלי היתה שאני צריכה תוכנית אחרת. הבן אדם ה-40 שאיתו היא נפגשה היה דורון ליבשטיין, שלימים ייסד את קאוצ'ינג אינטראקטיב הידועה כ- Mentors Channels.  "את דורון כבר הכרתי 4 שנים קודם לכן ומדי פעם היינו נפגשים לשיחות קצרות וממקדות. דורון ישב לי בבטן כאדם שיקח לדרך הנכונה". בשיחה שלהם, אורית שיתפה אותו שמה היא מחפשת והוא, שהיה בדיוק לפני נסיעה לארה"ב, הציע לה לקיים 3 פגישות: עם שותפיו, עם ניסים אמון ואיתו עצמו, אחרי שהוא יחזור.

 אז מה עכשיו? מה עם גיוס כסף להשקעות?

כאן היא מחזירה אותי לסיפור על הבית. "כשישבתי בולנסיה עם עוד 4 חברות על שפת הים, כתבה כל אחת מאיתנו איך יראו חייה בעוד 5 שנים. אני סיפרתי להן שאני הולכת למכור את הבית". תוך כדי היא מקבלת SMS מזוג שרואה את הבית ומבקש לדעת אם הנכסס בבעלותה ואם היא מוכרת אותו. ב-1/5 נחתם חוזה המכירה.

איך את מסבירה את זה?

"אני נמצאת תמיד באמונה. כך זה קורה לי כל הזמן בחיים. היקום מייצר לי הזדמנויות, אני מזהה אותן, קופצת פנימה ואומרת "אמון". הנה עוד סיפור: קבעתי פגישה לתאריך 8/2 במשרד של עו"ד לרכוש מגרש במגדל בסכום מסויים. כשקבעתי את הפגישה לא היה לי את הסכום הזה וגם לא ידעתי מאיפה אני בכלל מביאה אותו. עם הזוג שרכש את הבית קבעתי פגישה בצמוד לחזרתי לארץ והם נתנו לי שיק קצת יותר גבוה ממה שהייתי צריכה עבור רכישת המגרש. והתאריך שהיה על השיק? נכון. 8/2. To be in trust"

גודל הסיכון כגודל הסיכוי

כשהיא פגשה את שותפיו של דורון ליבשטיין היא כבר ידעה שיש באפשרותה להשקיע. "קיבלתי החלטה שאני הולכת להשקיע כ-10% מהמכירה במשהו ערכי כשאין לי מושג אם ארוויח עליו אי פעם".

המנהג הזה מלווה אותה שנים ארוכות, גם בתקופה שבעלה עוד היה בחיים. "היה לנו מנהג להשקיע השקעות שהן סיכון עם תרומה לאנושות. כי בהבנה שלנו גם אי הצלחה ועוד אי הצלחה יהוו בסוף חלק מסיפור הצלחה גדול". וכך נולדה אמפתי שבקרוב תצא להשקה.

הפגישה עם ניסים אמון, אותו היא מכירה מ-95', לא הובילה בינתיים למשהו עיסקי אבל "בפגישה איתו נחשפתי לטכניקה מדהימה שנקראת טרילותרפיה ושעוסקת בשילוש- הראש, הרגש ובעל הבית. מערכת הקשרים עם ניסים אמון מניבה דברים נפלאים".

הפגישה השלישית היתה כאמרו עם דורון ליבשטיין עצמו, שאחרי שהוא שיתף אותה במהות העסק, היא החליטה שהיא מצטרפת כמשקיעה. "בתקופה הזו כבר התחלתי לנוע בתוך החלומות שלי. התפקיד שלי המנטור צ'אנלס היה בעיקרו offline כשהחברה עצמה היא איטראקטיבית, on-line. יחד, בפברואר 2012, הבאנו את ביירון קייטי לארץ". אורית מספרת שהתכנים דאז וההפקה הפכו אותו למי שהיא היום. "האירוע שתוכן ל-2000 איש (ובפועל היו 2,300 איש) היה soldout כ-5 שבועות לפני ההגעה של ביירון קייטי וגם הסדנה, סדנה של יומיים ל-900 איש, נמכרה כולה כמה ימים לפני שהיא הגיעה."

ספרי על האירוע עצמו

"זה היה יום שלם של בחינת האמונה. במהלך האירוע כ-50 אנשים עזבו את החדר, שום דבר לא הלך כמתוכנן והרגשתי שיש כאוס מטורף על הבמה. וכל הערב אני אומרת לעצמי be in trust, be in trust. בסופו של דבר, כל מי שהיה באירוע חייו השתנו.

אז איך את מגדירה בעצם אם אירוע היה מוצלח? 

"ידעתי שהאירוע הצליח בגלל השקט של הקהל, המעורבות. היתה תחושה של קסם באוויר. אירוע מצליח לא כשאנשים יוצאים בהתלהבות וקולי קולות מהאולם אלא כשהם יוצאים בשקט. הם בעיבוד של החוויה שעברו."

האם בעקבות זה החלטת להביא גם את רוברט שמין?

"עוד לפני שהבאנו את ביירון קייטי, במשך שנה וחצי כתבתי על הקיר שלו בפייסבוק – תבוא לישראל, ישראל מחכה לך. כתבתי כל דבר שהרגשתי שיעשה לו טוב. באמצע ההפקה של ביירון כתבתי לו בעברית "הכל הולך עם קוקה קולה". ואז מישהו ענה לה. נולד שרשור גדול של טוקבקים, מישהו סיפר לרוברט שבכלל לא היה מודע לזה שהיא כותבת לו, ואז היא קיבלה הודעה פרטית ובה הופנתה למנהלו העיסקי דאז של רוברט ולאשת יחסי הציבור שלו. אורית בהתנהלות האופיינית של ניצול מירבי של הזדמנות ביקשה לקבל תאריך לאירוע כשרוברט ואנשיו עוד היו בכלל במחשבה על מו"מ.

"נתנו לי תאריך לפסח. שאלתי את עצמי איך אני בדיוק עושה את זה אבל בפועל אמרתי כן". זה היה ששה שבועות לפני האירוע, משימה בלתי אפשרית בעליל!

ההמשך כמובן כבר ידוע. מעל שנתיים וחצי שרוברט מגיע לארץ, מעביר סמינרים, מלווה תלמידים ישראלים במסגרת תוכנית פרוג'קט X ועוד המון פעילויות משותפות.

"השראה, אומרת אורית, לא צריך לחפש. היא באה אליך. לא צריך לנבור בה. אני בכל לילה רואה סרט אחד לפני השינה או קוראת בספר או אפילו עוברת על סטטוסים בפייסבוק. ההשראה מגיעה אלינו. אנחנו חיים בעולם מפוצץ בהשראה ורק צריך לפתוח את העיניים."

5

בתמונה עם בתה מתוך טריאתלון נשים 2014

ועכשיו לחלק הכייפי – השאלון המהיר:

מחשבה ראשונה על הבוקר – יאללה חגיגה

הודיה לפני השינה – אני חושבת על המעשה הטוב שעשיתי היום, ומודה לעצמי שזכיתי לעשות אותו.

הרצאה מעוררת השראה –  הרצאה של Hoyt  לפני 8 שנים, על פי הסיפור שלו נכתב הסרט ״הניצחון״

ספר מומלץ – מיליונר ברגע

מה או מי מצחיק אותך – השותפים של , ארז וגילעד כשהם משתטים

מדינה אהובה במיוחד ולמה? – איטליה. האוכל, המוסיקה, הנופים, הגברים…

איפה את מוצאת שקט? – בתוכי

שיר שתמיד עושה לי מצב רוח טוב – "דמיין" בביצוע של אחינועם ניני

בעוד 10 שנים אני… – עם פרס נובל על תרומה לאנושות

עצה לחיים –  תנו אמון, הכל לטובה

 

אם יש לכם משהו שאתם רוצים להגיד לאורית, לשתף איתה או סתם להודות לה, אתם מוזמנים לכתוב כאן בתיבת התגובות למעלה.

אני מבטיחה לכם שאורית מתייחסת לכל אדם שפונה אליה.

מוזמנים לשתף את הפוסט אם אהבתם 🙂 תודה!
Email this to someone
email
Print this page
Print
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Facebook
Facebook

אודות נועה ענתבי-גלילי


השארת תגובה